Joomla module by best online poker sites the best poker resource.

Kreu

Eksplorim i bregdetit Shqiptare

Ri publikuar te Premte, 31 Gusht 2012 Shkruar dhe publikuar te Premte, 31 Gusht 2012

Tre pilotet e aeroklubit prishtina Fadil Gerguri Gezim Statovci dhe Hizdri Gubetini ,se bashku me te Aeronautikes Shqiptare , do te fluturojne me paramotor nga Velipoja gjere ne kufi me greqine gjate gjithe bregdetit Shqiotare ne kuader te marshimit PPG COAST TRIP. Fillojne nga data 1 gjere 7 shtatore.

 

 

Weba Faqja e Aeroklubit Prishtina, është portal i pavarur i lajmeve,per fluturime,nga fluturimet,rreth arenes nderkombtare te fluturimeve te lira,militare,sportive,te rejat e aeronautikës KJosovare, opinioneve, komenteve etj, i themeluar me 01.03.2007 nga një grup pilotësh të vendit me qëllim të ngrtijes së vlerës dhe cilësisë të Aeronautikës Prishtinase dhe Kosovare

 

 Nënshkruhet kontrata e kampionatit të katërt kombtar të fluturimeve të lira kliko

Logoja e kampionatit

Fluturime dyshe

Fluturimi Dyshe (Tandem Paragliding) është pa dyshim mënyra më e thjeshtë, argëtuese, ekologjike dhe e sigurtë për më shumë.....kliko

Takim me president Nishanin

Vednin e tretë në Slloveni

 


Vizitoret on line!

We have 7 guests and no members online

Aeroklubi Prishtina eshte organizate jo qeveritare dhe punon e vepron si klub sportiv,ajo financohet ne baze te punes vullnetare te anetareve dhe ndonjehere dhe sponzoreve te ndryshem.

xhirollogaria e klubit eshte

1110204974000119 

PROCREDIT BANK

Te mesojme nga shpezet per fluturim

Një nga arsyet kryesor se pse shpendët fluturojnë në formë V-je, është se kursimi i energjisë!per me shume kliko

Perse fluturojme ne...

Kam enderruar se jam duke fluturuar , kam enderruar se jam shoqeruar me zogj por pa u shnderruar ne nje prej tyre...per me shume kliko

Piloti dhe Aeroplani i pare Shqiptare

Te nderuar lexues dhe entuziaste te aeronautikes Kosovare dhe gjithshqiptarei,kerkojme te dhenat per pilotin e pare Shqiptare dhe aeroplanin e pare qe ka pase ne dispozicion shteti shqiptare.Te dhenat na i dergoni ne This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ...deri me tani ne shkrimet rreth historikut te kesaj teme i kanë dërguar  kliko...

Video e javes

Informacion rreth Ak Prishtina

Tuesday the 24th. Joomla 2.5 Templates. Krijuar nga Fadil Gerguri ,Aeroklubi Prishtina.com kaloti@hotmail.com
Copyright 2012

©