Joomla module by best online poker sites the best poker resource.

Kreu

Gëzim Statovci fiton" Llogora Air Games!"

Llogara-Dhermi 2016


Etapa e pare e Kampionatit Kombetar ne Precizion, nje moment fantastik ne historine tone , Fituesit:
 vendi  1. Gezim Statovci 
          2. Hizdri Gubetini 
          3. Xhonatan Islami
Kjo është etapa e parë e kampionatit të gjashtë Kombëtar ,Llogora Air Games  paraqet për të parën herë një event të këtij lloji në Ballkan, duke sjellë së bashku nën një çadër një koleksion të shumëllojshëm të fluturimeve të lira vendore dhe ndërkombëtare ,që paraqiten në një program të pasur shumë-disiplinor , ngjarjesh, dhe eventesh sportive. ,dhe padyshim Llogoraja dhe Dhërmiu  është një qendër e rëndësishme që do të vizitohet nga turistët dhe të rinjtë. Dje, kishte  shumë pilotë që janë shkëputur nga zhurma e makinave nëpër qytete dhe  i janë drejtuar këtij poli kulturor që mundëson një kontakt më të afërt me sportin dhe adrenalinëne ksaj natyre dhe  me artin në përgjithësi.
 
 

Fitohet etapa e Gjirokastres

Nga data 19deri me 20 Mars, qyteti i Gjirokastrës, ishte mikepritesi i kampionatit te hapur te paragllajdizmit, i njohur perndryshe si sporti i ajrit. Me shume se 40 pilotëme nga katër shtete të Ballkanit ,Shqipëria (nikoqir) Kosova,Maqedonia dhe Greqia,  treguan mjeshterine e fluturimeve.

 

Gara e regjistruar ne kalendarin sportiv  të FAI

Ne “Gjirokastra Open 2016”,gare kjo me e forta kete vit ku muarenn pjese 40 me te miret ne cdo kategori ne botëne paragllajdizmitPerfaqesuesja e Kosoves ne paragllajdizëm ka shkelqye ne etapën e Gjirokastra Open 2016 .

Garat u zhvilluan ne garen e krossit.

Ardal Celina dhe Berat Bejtullahu shkëlqyen në podiumin e garës të Gjirokastra Open, por edhe garuesit e tjere, deshmuan se i takojne elites evropiane dhe boterore te paragllajdit. Fluturimet e tyre u pelqyen nga të gjithë të pranishmit shumte qe kishin ardhur per ti percjellur garat e ketij turenu,por edhe atyre që kishin ardhë për fluturime dyshe.

 Ardall Celina me sukses te plote paraqitet ne gara te nivelit te larte.Ai fitoi medaljen e artë pas nje dueli te baraspeshuar, me Artion Vreton fitoi vendn e parë.

Me medalje te bronzët u nderua edhe Berat Bejtullahu dhe Spirkoski Zatkoi.Berat Bejtullahu kishte pike dhe kohe te njejtë me garuesin Maqedon dhe kështu ndanë vendet e treta.

Në ditën e fundit të garave Kosova u përfaqësua me 8 garues. Fjala është për Hizdri Gubetinin,Ardall Celinën,Berat Bejtullahu,Artan Venhari,Shkumbin Vula,Petrit Mustafa,Shpend Demjaha dhe Eduard Daci.

 

 

Weba Faqja e Aeroklubit Prishtina, është portal i pavarur i lajmeve,per fluturime,nga fluturimet,rreth arenes nderkombtare te fluturimeve te lira,militare,sportive,te rejat e aeronautikës KJosovare, opinioneve, komenteve etj, i themeluar me 01.03.2007 nga një grup pilotësh të vendit me qëllim të ngrtijes së vlerës dhe cilësisë të Aeronautikës Prishtinase dhe Kosovare

 

 Nënshkruhet kontrata e kampionatit të katërt kombtar të fluturimeve të lira kliko

Logoja e kampionatit

Fluturime dyshe

Fluturimi Dyshe (Tandem Paragliding) është pa dyshim mënyra më e thjeshtë, argëtuese, ekologjike dhe e sigurtë për më shumë.....kliko

Takim me president Nishanin

Vednin e tretë në Slloveni

 


Vizitoret on line!

We have 2 guests and no members online

Aeroklubi Prishtina eshte organizate jo qeveritare dhe punon e vepron si klub sportiv,ajo financohet ne baze te punes vullnetare te anetareve dhe ndonjehere dhe sponzoreve te ndryshem.

xhirollogaria e klubit eshte

1110204974000119 

PROCREDIT BANK

Te mesojme nga shpezet per fluturim

Një nga arsyet kryesor se pse shpendët fluturojnë në formë V-je, është se kursimi i energjisë!per me shume kliko

Perse fluturojme ne...

Kam enderruar se jam duke fluturuar , kam enderruar se jam shoqeruar me zogj por pa u shnderruar ne nje prej tyre...per me shume kliko

Piloti dhe Aeroplani i pare Shqiptare

Te nderuar lexues dhe entuziaste te aeronautikes Kosovare dhe gjithshqiptarei,kerkojme te dhenat per pilotin e pare Shqiptare dhe aeroplanin e pare qe ka pase ne dispozicion shteti shqiptare.Te dhenat na i dergoni ne This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ...deri me tani ne shkrimet rreth historikut te kesaj teme i kanë dërguar  kliko...

Video e javes

Informacion rreth Ak Prishtina

Tuesday the 27th. Joomla 2.5 Templates. Krijuar nga Fadil Gerguri ,Aeroklubi Prishtina.com kaloti@hotmail.com
Copyright 2012

©